Jak vyhnat či vyhubit myši?

Myš domácí je v našich obydlích stálým škůdcem již od nepaměti a vyskytuje takřka všude po světě. Jakmile si Váš dům, garáž či firemní prostory jednou zamilují, je snaha tuto “lásku” zapudit často velmi obtížná. Jak vyhnat myši z našeho obydlí, případně je vyhubit? Jak na myši se dozvíte v našem následujícím článku.


Hubení myší

Jak se zbavit myší v budově?

Zásadní odpovědí na otázku jak se zbavit myší v budově je hodně rychle. Myši jsou velmi rychle množící se hlodavec, které mývá až desetkrát ročně do osmi mláďat. Tedy například za půl roku je možné, že ze dvou myší bude tou dobou v budově až 40 jedinců. O to obtížnější a nákladnější poté bude všechny myši vyhubit. V potaz je nutné brát i materiální škody a poničené vybavení a zdivo objektu.

Jak na myši? Především prevence

Ideálním způsobem jak na myši je myši vůbec do budovy nevpustit a případným ojedinělým větřelcům maximálně stížit jejich šance na přežití. V praxi se jedná o kontrolu všemožných vstupů do objektu (světlíky, odpady, díry ve zdivu). Bohužel laikovi může leckterá skulina, narozdíl od profesionála, uniknout. Ve vnitřních prostorách je důležité neskladovat volně přístupné potraviny a suroviny. V ideálním případě mít vše uskladněno v pevných a uzavíratelných nádobách (sklenice, dózy, chladící boxy). Dobré je také dát zřetel na skladování látek, papíru, kartonu a jiného snadno "rozkousatelného" materiálu.

Myši v domě jsou zjevným rizikem

Myši mohou v budově zůsobit mnoho škod. Od likvidace vybavení a nábytku, přes sežrání a znehodnocení potravin, až po roznesením infekčních chorob a parizitů. Často přenášejí blechy, myší svrab, toxoplazmózu a jiné velmi nepříjemné nemoci a parazity. Svými výkaly navíc mohou infikovat také potraviny. Čím déle u Vás doma mají myši "pré", tím více rizik a nákladů bude jejich přítomnost představovat.

Způsoby jak vyhnat myši

Ochrana proti holubům

Způsobů jak vyhnat myši je celá řada. Ovšem ne vždy bývá vyhnání myší tou správnou volbou. Existují elektronické plašiče myší, bohužel ty nemusí být vždy efektivní a myši si na ně mouhou časem zvyknout. Dozajista ceným pomocníkem při boji s myši je kočka - ovšem bohužel to také není odpoveď pro každého. Lidová slovesnost praví, že myši nemají rády vůni máty, ta je ovšem od přístupu k jídlu také rozhodně nemusí odradit. Navíc rozhazování máty po obydlí určitě nepatří mezi nejlevnější končky. Ideálním řešením jak na myši proto bývá je do poslední vyhubit.

Efektivní hubení myší

Myši v domě je vždy ideální vyhubit. Správné hubení myší je prováděno sklopnými pastmi, které myš v okamžiku usmrtí. Důležité je strategické rozmístění pastí k přístupovým bodům a volba správné návnady. Podotýkáme, že pokud mají myši přístup k jinému zdroji potravy, budou pasti dozajista velmi málo účinné. Hubení myší je též možno provádět jedy a lepovými pastmi, které ovšem mají řadu neduhů a jejich použité je vhodné pouze při akutním přemnožení.

Hubení myší s profesionály

Co celou hru "na kočku a myš" hodit na někoho jiného? Dozajista spolehlivým a rychlým řešením je zavolat profesionály z Deratizace-Rychle, kteří přesně vědí jak na myši a jejich pohotovostní vyhubení do poslední. Případné dotazy na proces hubení či cenové relace můžete směřovat na poptávkový formulář, následně se Vám naši deratizéři ozvou jak s plánem vyhubení tak cenovou kalkulací zásahu zdarma!