Hubení potkanů

Praha a Středočeský kraj

Vyskytli se ve Vaší domácnosti či firmě potkani? Zkušení deratizéři z Deratizace-Rychle-Praha Vám nabízejí spolehlivé hubení potkanů včetně služeb proti následovnému opětovnému výskytu. Deratizační zásahy proti potkanům provádíme nejenom v oblasti sídla naší firmy (Praha), ale po celém Středočeském kraji! Vyhubení zvládněme rychle, levně, diskrétně a profesionálně!

Spolehlivá likvidace potkanů

Na deratizace potkanů používáme moderní metody, které jsou efektivní a eliminují mnohá rizika, které likvidace potkanů představují. Nabízíme komplexní služby od monitoringu (zjištění, kde všude se potkani pohybují), přes pokládku pastí (mechanických, lepových i chemických - dle prostředí a lokality), až po mechanické zabezpečení přístupových bodů. Samozřejmostí je také následná kontrola a vystavení protokolu o likvidaci potkanů.

773 942 185 Hubení potkanů

Hubení potkanů realizujme jak v bytech, restauracích, firemních prostorách, tak i pro veřejnou správu (kanalizace, parky, úřady). Disponujeme certifikáty sdružení DDD, Krajské hygienické stanice a evropského sdružení CEPA.

Jaká potkani představují rizika?

Potkan je přenašečem mnohých životunebezpečných nákaz - leptospiróza, salmonelóza, weilova žloutenka, myší tyfus, tuberkulóza či krysí skvrnivka. Leckdy si sebou též nesou i různé parazity (blechy, vši). Prostředí kolem sebe znečišťují též svými výkaly a může tak dojít nejenom k ohrožení lidského zdraví, ale i k znehodnocení materiálů a surovin uskladněných v zasažených prostorách.

Včasné vyhubení potkanů je důležité

Včasný zásah proti výskytu potkanů je velmi důležitý. Jedna samice zvládne v průměru za rok mít kolem 32 potomků. Ve velkých počtech zvládnou potkani nejenom větší škody, jsou větších zdravotním rizikem, ale jejich samotná likvidace bývá znateleně obtížnější. Rychle si zvykají na nové hrozby a je tak nutné kombinovat více způsobů jejich hubení.

Potkan obecný

Potkan obecný

Potkan obecný (Rattus norvegicus) je hlodavec rozšířený takřka po celé planetě. Délka těla bývá do 30 cm, váha kolem půl kilogramu. Žije v koloniiích, které jsou v blízskosti lidských obydlí, čítající většinou desítky jedinců. Potkan je považován za škůdce jelikož svým chováním ničí vybavení domů, uskladněné suroviny a rozšiřuje mnoho chorob.

  • Rychle se množí a zvyká na nové hrozby
  • Znehodnocuje zboží a suroviny výměšky
  • Je nositel mnoha nebezpečných chorob
  • Při přemnožení obtížná likvidace

Potkani jsou známí nejenom svojí houževnatostí, ale schopností se rychle přizpůsobit. Slabší jedinci v kolonii jsou donuceni odepřením jídla do pozice takzvaných "ochutnavačů". Díky tomu bývají klasické jedy (při větším počtu jedinců) neúčinné.Moderní technika k hubení potkanů

Potkan v bytě

K maximálnímu efektu hubení potkanů používáme řadu moderního vybavení, které velmi pomáhají k 100% likvidaci všech jedinců v prostorách. Jde především o monitoring pomocí fotosběrných pastí, termo-kamery a luminiscenční trasování zvěře. Všechny tyto metody pomáhají nejenom nalézt všechny přístupové body, kterými se potkani do bytu či firmy dostávají, ale zároveň dokážeme přesněji určit počet jedinců, který je třeba zlikvidovat.