Ochrana proti holubům

Praha a Středočeský kraj

Trápí Vás holuby na balkoně, na parapetech za okny nebo si udělaly z Vaší půdy úplný holubník? Naše ochrana proti holubům v podobě hrotů, sítí, bodáků a jiných zábran proti ptactvu je spolehlivým a definitivním řešením otázky "co s holuby"! Zábrany proti holubům instalujeme jak v domácnostech, firmách tak i pro státní sektory! Vždy na míru požadavků a celkové efektivnosti

Jak nebezpeční jsou holubi?

Holubům se též přezdívá "okřídlené krysy" jelikož svou přítomností a trusem rozšiřují velké množství závažných chorob a parazitů. Zejména ohroženými skupinami proto děti, těhotné ženy a domácí mazlíčci - zejména proto je kvalitní ochrana proti holubům důležitá.

773 942 185 Ochrana proti holubům

Ochranu proti holubům a jinému ptactvu realizujme jak v bytech, restauracích, firemních prostorách, tak i pro veřejnou správu (kúřady, školy, sklady). Disponujeme certifikáty sdružení DDD, Krajské hygienické stanice a evropského sdružení CEPA.

Holubi jsou přenašeči mnoha chorob

Holub je v současné době jedno ze zvířat, které je velice častým vektorem nemocí jak na člověka, tak jeho domácí mazlíčky a hospodářská zvířata. Přenáší různé roztoče, salmonelózu, toxoplazmózu, ornitózu a zhruba dalších 60 různých nákaz! Kontaktu s holuby nebo jejich výkali by se člověk bez příslušné ochrany a vybavení měl z daleka vyhnout.

Ochranné sítě proti holubům

Ochranné sítě proti holubům patří mezi ověřený bezpečný základ ochrany proti ptactvu. Sítě, které instalujeme, jsou odolné proti podnebným podmínkám (déšť, mráz, dlouhobé vystavení slunečnímu záření) i proti zátěži z nalétávání většího ptactva. Zpravidla mají mnohaletou životnost.

Ochranné sítě proti holubům

Realizujeme samozřejmě i samotnou montáži sítí proti holubům. Ty se dají zakotvit do zdiva, konstrukce balkonů, dřeva i do zateplené fasády. V případě, že ve vaší lokalitě je hlavním problémem jiné ptactvo, můžeme vybrat sítě proti ptactvu s jinými dispozicemi. 


Holub domácí

Proti holubům

Holub domácí (Columba livia f. domestica) je druh polétvého ptacva, které je rozšířené prakticky po celém světě (původně chován v Egytě a Asii). Holubi byli vyšlechtěni z Holuba Sklaního, dřívě používáni jak způsob komunikace i varování před nepřáteli. Samice holuba snese v průměru kolem dvaceti mláďat ročně.

  • Rychle se množí a zvyká na nové hrozby
  • Holub je dlouhodobě zvyklý na lidskou aktivitu
  • Jako hnízdiště si často vybírá lidská stavení
  • Původce mnoha nákaz a zdraví nebezpečných parazitů

Potkani jsou známí nejenom svojí houževnatostí, ale schopností se rychle přizpůsobit. Slabší jedinci v kolonii jsou donuceni odepřením jídla do pozice takzvaných "ochutnavačů". Díky tomu bývají klasické jedy (při větším počtu jedinců) neúčinné.

Hroty proti holubům

Hroty proti ptákům jsou ideálním způsobem jak se zbavit holubů, strak, jiřiček, vlaštovek a jiných problematických ptáků z okenních parapetů, říms domů, venkovního osvětlení nebo častého nasedávání na světelnou reklamu. Bodce, hroty i bodáky jsme schopni montovat i ve velkém množství (pro obchodní domy, sklady či veřejné osvětlení).

Hroty proti holubům

Na základě druhu konkrétního ptactva též můžeme vybrat ideální typ hrotů se specifickou délkou a roztečí bodáků. Díky velké variabilitě úchytných spon je poté možné hroty umístit takřka kdekoliv dle potřeby